Opencart Sistemi Nedir?

OPENCART SİSTEMİ NEDİR?

Opencart, Magento gibi internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz, ürünlerinizin satışını yapabileceğiniz sitelerin temelini oluşturan, PHP yazılım dili ile yazılmış ve MYSQL veri tabanına sahip açık kaynak kodlu sistemlerden biridir. Günümüzde kullanılan e-ticaret sitelerinin bir kısmı opencart ile yönetilmektedir. Opencart sistemi de diğer açık kaynak sistemleri gibi gönüllü geliştiriciler tarafından yeni eklentiler geliştirilmektedir.

Opencart sistemi nin saymakla bitmeyecek faydaları mevcuttur. Ücretsiz birçok e-ticaret yazılımı olmasına rağmen en çok tercih edilen Opencart, gerek kullanım kolaylığı, daha fazla görsel tema içeriği, modül ve eklenti çeşitliliği, kolay entegrasyonu ve arama moturu dostu olması ve yine en önemli özelliği de yukarıda belirtmiş olduğum gibi geliştirilebilen bir alt yapısı olması nedeniyle kullanıcılar tarafından tercih edilmekte ve PHP bilen tüm kişilerin sistemi geliştirerek istediği yapıda düzenlemeler yapması sistemi mükemmel kılmaktadır.

İnternet üzerinde Opencart e-ticaret yazılımına ait Türkçe destek sayfası ve video platformları üzerinde birçok anlatım ve tanıtımları bulunmaktadır.

E-Ticaret sitemde Opencart kullanırsam ne gibi faydalarını görürüm?

Opencart kullanımı o kadar övdünüz peki bize ne gibi fayda sağlayacak derseniz. Opencart yazılımı üzerinden alacağınız verimleri madde madde isterseniz sıralayalım.

 • Kullanımı herkesin anlayabileceği gibi birçok görsel bulunmakla birlikte rahat ve kod bakımından anlaşılır bir dil kullanılması.
 • Kendi sunucunuz ya da hosting paketleri içerinde barındırabileceğiniz bir yazılım olması.
 • Hazır yazılımları Opencart sistemi ile kıyaslayacak olursak alt yapısının daha geniş bir e-ticaret sitesi için kullanılacak tema çeşitlerinin ve web sitenize bağlı modül seçeneğinin olmasıdır.
 • Açık kaynak kodlu olması ve geliştirmeye müsait olması,
 • SSL sertifikanız ile birlikte tüm bankaların sanal pos modüllerinin kullanıma müsait olması,
 • Opencart ödeme metodları ile ödeme yönteminde daha gelişmiş bir altyapı sunması,
 • Seo optimizasyonu ile arama motorları üzerinden global olarak yer alabilme imkanı sağlaması
 • Sınırsız baylik ve ürün ekleme optimizasyonu sunması,
 • Türkçe olması ve böylelikle e-ticaret siteniz için Türkçe karakter sorunu yaşamamanız,
 • Analiz ve raporlama sistemi ile siteniz üzerinde ki veriler hakkında grafik takibi imkanı
 • Opencart güvenlik modülleri ile müşterileriniz her daim bu yazılım üzerinde her zaman güvende olmanız.

Size iyi bir deneyim sunan Opencart yazılımıyla e-ticaret girişiminize hayat vererek internet dünyasında yer almanız için geç kalmış sayılmazsınız. İlk adım olarak yapılandırmalarınızı adım adım gerçekleştirip e-ticaret sektöründe yerinizi alabilirsiniz. Yazılım hakkındaki tüm demoları, dosyaları, eklentileri, dökümanları opencart.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

 

SERKAN YILMAZ    /    Opencart

opencart, opencart e-ticaret, opencart eticaret, opencart modülleri, opencart ödeme metodları, opencart ödeme modülleri, opencart sistemi, opencart yazılımı